Tradycją w naszej szkole stało się już obchodzenie 6 grudnia DNIA BEZ TELEFONU. Uczniowie powierzyli nam tego dnia swoje telefony, a w zamian oddali się grom i zabawom. Oczywiście były też ambitne konkursy i wspaniała atmosfera. Pakowanie prezentów, konkurs językowy, wykonanie plakatu, ozdoby świąteczne z kubka plastikowego, napisanie listu do Świętego Mikołaja oraz wykonanie super foci z Mikołajem. Szaleństwom nie było końca. Mnie się najbardziej podobały dekorowane pierniki 😃.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało Narodową Wystawę Rolniczą. Był to przegląd współczesnych osiągnięć, a także pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi .Wystawa zlokalizowana była na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pawilon nr 7 dedykowany był polskiej żywności wysokiej jakości. Odbywały się tu liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci.

W miniony czwartek uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę na międzynarodowe zawody CSI w Poznaniu. Wszystkim znana Cavaliada poznańska dostarczyła niebywałych emocji. Najpierw na parkurze odbywały się konkursy skoków przez przeszkody. Wśród zawodników z różnych krajów byli reprezentanci Polski, którym wszyscy dopingowali. Następnie odbył się konkurs czterokonnych zaprzęgów. Powożący przeprowadzali swoje zaprzęgi przez trudny tor przeszkód z niebywałą precyzją i szybkością. Kulminacją dnia była potęga skoku.

W dniach 28 – 29 listopada chętni uczniowie maturalnej klasy mundurowej LO o profilu mieli możliwość udziału w treningu kompetencyjnym dla kończących cykl kształcenia ponadgimnazjalnego klas mundurowych objętych patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Były to zajęcia warsztatowe mająca za zadanie pomoc młodzieży w przygotowaniu się do postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji. Odbywały się kolejno na terenie Klubu Żeglarskiego KS Navigare nad Jeziorem Kierskim oraz obiektach Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W dniu 22 listopada uczniowie kl. II LO naszej szkoły odwiedzili Szkołę Policji w Pile. W trakcie pobytu zajął się nimi osobiście kierownik Sekcji Prezydialnej, Pan podinsp. Jacek Słoński, który pokrótce przedstawił historię szkoły oraz związane z jej obiektem ciekawostki, a następnie oprowadził po szkole.
Uczniowie zapoznali się z organizacją, przeznaczeniem oraz zasadami funkcjonowania Szkoły Policji w Pile, której głównym zadaniem jest specjalistyczne kształcenie policjantów służby kryminalnej. Odwiedzili również najciekawsze miejsca w szkole, takie jak strzelnica, aula, galeria im. Anny Fons,

Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.
Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.