21 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Profilaktyki. Celem działań profilaktycznych w tym dniu jest zachęcanie uczniów do dbania o bezcenny skarb, jakim jest zdrowie, własne i innych osób, uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka, profilaktyka przemocy oraz profilaktyka uzależnień. Hasło tegorocznego dnia profilaktyki to ,,Kochaj życie”.
Atrakcji na ten dzień było zaplanowane co niemiara min: projekcja filmu „Super Size Me”, wykonanie kostiumu Eko, wykonanie zdrowego koktajlu, nagranie filmu profilaktycznego, napisanie fraszki.
Warsztatowa forma zajęć bardzo przypadła do gustu naszym uczniom, którzy chętnie angażowali się w zabawy i ćwiczenia. Jak podkreślają uczniowie i nauczyciele, pomysł dnia profilaktyki w takiej formie okazał się być strzałem w dziesiątkę. Poziom prac był wyrównany i po długich ustaleniach wybrano zwycięzców.
Tak pozytywna i „zdrowa” rywalizacja na pewno pozostanie w pamięci wszystkich.
Ogromne podziękowania dla uczniów za zaangażowanie. Można powiedzieć, że wszyscy wygrali, tylko jedna klasa wyłamała się nie wykonując zadania. Nagrody do odebrania u wychowawców😀