Kawa to ulubiony napój wielu z nas. Dodaje energii, wyśmienicie smakuje i nic dziwnego, że jego miłośników można znaleźć na całym świecie. Zapewne z tego właśnie powodu kawa doczekała się własnego święta. Jest nim Dzień Kawy.
Inicjatywę zorganizowania takiego wydarzenia w naszej szkole podjęło Szkolne Koło Wolontariatu i zorganizowało 04 października „Szkolny Dzień Kawy”.
Kadra pedagogiczna i pracownicy szkoły, młodzież, częstowani byli małą czarną i "słodkim co nieco" przygotowanym przez wolontariuszki.
Kawę ludzie piją od setek lat, jest pretekstem do spotkań i ponoć nie ma problemu, którego kubek kawy by nie rozwiązał
Poniżej dla zainteresowanych wrzucamy trochę ciekawostek na temat kawy:
1. Na całym świecie ludzie spożywają dziennie ponad 2 miliardy filiżanek kawy.
2. Największy dostawca kawy to Brazylia następnie Wietnam i Kolumbia.
3. Regularne spożycie kawy na właściwości zdrowotne, zmniejsza zachorowanie na raka, choroby serca i chorobę Alzhaimera.
4. Kawa rozpuszczalna istnieje od 1771 r.
5. W starożytnej kulturze arabskiej kobieta mogła rozwieść się z mężem tylko wtedy, gdy ten nie lubił jej pić.
6. Pierwszy ekspres do kawy został skonstruowany w 1906 roku we Włoszech.
7. Kawa to drugi, po ropie towar handlowy świata.
8. Kawa ma wpływ na długość życia.
9. Peugeot produkował młynki do kawy.
10. Najdroższa kawa na świecie to kawa z odchodów łaskuna Kopi Luwak za 10 dkg. Zapłacimy około 300 zł.