KONKURS WIEDZY O UZALEŻNIENIACH

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny

Dnia 18 kwietnia 2011r. młodzież Gimnazjum przy Prywatnym Zespole Szkół wzięła udział w konkursie wiedzy o uzależnieniach dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w skład której weszli: Anna Grygowska i Karolina Marzec z klasy III oraz Maciej Tylkowski z klasy I. Zadaniem konkursu było poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat uzależnień, kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, pomoc kolegom i koleżankom w sytuacjach kryzysowych, a także podniesienie świadomości na temat prawnych konsekwencji.

Uczestnicy mięli za zadanie przygotować plakat w sposób karykaturalny i satyryczny ukazujący problem uzależnień i zniechęcający do sięgania po wszelkiego rodzaju używki, odegrać scenkę tematyczną oraz rozwiązać test wiedzy. O godz. 10:00 w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie 9 drużyn stanęło do boju o tytuł „najlepszego”. Młodzi ludzie w 30 minutowym teście wielokrotnej odpowiedzi prezentowali swoje wiadomości. Przygotowane dla nich 40 pytań nie należało do najłatwiejszych. W trakcie tych łamigłówek komisja, w skład której weszli reprezentanci organizatorów, a mianowicie Komendy Powiatowej Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej oraz Starostwa Powiatowego w Czarnkowie, oceniała prace plastyczne. Finałem imprezy były prezentacje przygotowanych przez młodzież scenek ilustrujących problem uzależnień oraz mechanizmów nimi rządzących. Było ciekawie, pouczająco, a
momentami wesoło. Po zakończeniu wszystkich etapów konkursu komisja udała się na naradę, a uczestnicy na słodki poczęstunek. Nasza drużyna w klasyfikacji końcowej zajęła 6 miejsce. Najwyższe noty ze wszystkich drużyn biorących udział w konkursie otrzymała za odegraną scenkę tematyczną
9p./10p.. Wysoko oceniono również plakat- 7p./10p.. Troszkę gorzej wypadł test wiedzy - 21p./40p. Jednak i tak jesteśmy z siebie dumni - stwierdzili reprezentanci- bowiem propagujemy zdrowy styl życia i staramy się mówić głośno o problemach naszego pokolenia.