Technik Hodowca Koni TECHNIK HODOWCA KONI planuje, organizuje i prowadzi chów i hodowlę koni, szkoli i użytkuje konie, zajmuje się ich sprzedażą, prowadzi gospodarstwo rolne z ofertą rekreacji konnej.
Będziesz nadzorować pracę osób bezpośrednio obsługujących konie. Wymaga to umiejętności nawiązywania i utrzymywania dobrych stosunków z ludźmi, zarówno z podwładnymi, jak i przełożonymi. Kluczowy w tym zawodzie jest przyjazny stosunek do zwierząt, refleks, opanowanie, wytrzymałość fizyczna, spostrzegawczość i cierpliwość.
Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: pszczelarz, technik pszczelarz, technik agrobiznesu, rolnik, technik rolnik. Warto rozwijać swoje umiejętności przyrodnicze, opiekuńcze, zootechniczne i ekonomiczne.
Będziesz pracować w budynkach inwentarskich i gospodarskich (stajnie, chlewnie, obory, magazyny, paszarnie), a także w halach produkcyjnych (hale ubojowe), w biurze i na wolnym powietrzu. Trzeba będzie przemieszczać się między tymi obiektami, bez względu na zmienne i czasem, trudne warunki atmosferyczne. Technik hodowca koni zasadniczo pracuje 8 godzin dziennie. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy musi pracować dłużej, nawet w nocy.
Pracę znajdziesz w przedsiębiorstwach specjalizujących się w chowie, hodowli i użytkowaniu koni, np. stadninach i szkółkach jeździeckich. |
Technik Rolnik TECHNIK ROLNIK organizuje i prowadzi prace związane z produkcją roślinną i zwierzęcą w celu pozyskania produktów rolnych, obsługuje mi użytkuje pojazdy, maszyny i urządzenia oraz prowadzi rachunek ekonomiczny.
Praca technika rolnika ma charakter głównie zespołowy. Obok umiejętności pracy w grupie ważne są też umiejętności pracy w grupie ważne są też umiejętności organizacyjne. Konieczna jest umiejętność szybkiego i trafnego podejmowania decyzji. Ponieważ praca w rolnictwie jest często żmudna, monotonna i ciężka, bardzo przydatne są wytrwałość i cierpliwość. Wykonując pracę w tym zawodzie, trzeba być spostrzegawczym i posiadać umiejętność prowadzenia obserwacji.
Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: ogrodnik, technik ogrodnik, pszczelarz, technik pszczelarz, rolnik, technik architektury krajobrazu, technik hodowca koni, technik weterynarii. W pracy przydatne są uzdolnienia techniczne pozwalające na obsługę, konserwację i drobne naprawy pojazdów, maszyn i sprzętu używanego w gospodarstwie rolnym.
Najczęściej będziesz pracować na świeżym powietrzu, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Mogą pojawić się zagrożenia związane ze stosowaniem środków ochrony roślin i nawożeniem. Technik rolnik pracuje przeciętnie 8-9 godzin dziennie. Godziny pracy są w zasadzie stałe, choć mogą ulegać zmianie np. nieodpowiedniej pogody. Pracę wykonuje się w dzień. Praca wymaga dużego wysiłku fizycznego.
Możesz prowadzić indywidualnie gospodarstwo rolne, gospodarstwo ekologiczne lub agroturystyczne. Pracę znajdziesz także w rolniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. |
Technik Informatyk TECHNIK INFORMATYK przygotowuje stanowiska komputerowe z urządzeniami peryferyjnymi do pracy, diagnozuje je i naprawia. Projektuje i administruje lokalnymi sieciami komputerowymi. Tworzy i administruje strony internetowe i bazy danych.
Będziesz pracować indywidualnie, ale będziesz mieć częsty kontakt z innymi pracownikami w firmie zarówno bezpośredni, jak i za pośrednictwem mediów komunikacyjnych. Możesz także pracować w bezpośrednim kontakcie z innymi ludźmi. Czasami będziesz pracować pod presją czasu.
Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: technik tyfloinformatyk, technik teleinformatyk. Dodatkowym atutem są kursy specjalistyczne. Pomocna będzie dobra znajomość języka angielskiego.
Będziesz pracować 8 godzin, ale czas pracy może być również nienormowany. Będziesz pracować w pomieszczeniach zamkniętych. Będziesz pracować przy monitorach komputerów oraz korzystać z urządzeń peryferyjnych: drukarek, ploterów, skanerów, rzutników. Będziesz narażony na działanie pola elektromagnetycznego. Będziesz pracować w pozycji siedzącej.
Pracę znajdziesz w wyspecjalizowanych firmach informatycznych (serwisanci, administratorzy, konserwatorzy sprzętu), urzędach (administratorzy baz danych i sieci), a nawet w domu (projektanci, graficy), we wszystkich gałęziach gospodarki narodowej, w których mają zastosowanie komputery. Możesz także prowadzić własną działalność gospodarczą. |
Technik Logistyk TECHNIK LOGISTYK organizuje i nadzoruje przepływy zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji, magazynowania i transportu oraz przepływy w jednostkach organizacyjnych i administracyjnych.
W pracy będą potrzebne Ci umiejętności nawiązywania i utrzymywania kontaktów z klientami, strategicznego myślenia, dyspozycyjność, umiejętności negocjacyjne, kreatywność i inicjatywa w działaniu oraz zdolności organizacyjne. Ważna będzie także umiejętność pracy w grupie i odporność na stres.
Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik administracji, technik handlowiec, technik księgarstwa. Ważna w pracy logistyka jest znajomość w stopniu dobrym języka angielskiego i obsługa komputera.
Będziesz pracować 8 godzin dziennie w systemie zmianowym. Będziesz pracować w ruchu lub na siedząco. Będziesz pracować w pomieszczeniach zamkniętych - biurze firmy, bazie, obiektach magazynowych.
Pracę znajdziesz w większych i mniejszych firmach logistycznych, przewozowych, spedycyjnych. |
ZAPRASZAMY