W miniony weekend uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu na temat masażu koni oraz oceny dopasowania siodła. Prowadzącym był pan Łukasz Kamiński, wykwalifikowany zoofizjoterapeuta i rehabilatant koni, właściciel firmy Equus Massage. Przeprowadził on dwudniowe szkolenie z zakresu anatomii koni(głównie umięśnienia), zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Uczniowie nakreślali położenie danych mięśni na ciele konia a po zgłębieniu tej wiedzy mogli wymasować rumaki.

Masaż koni w Polsce to dziedzina stosunkowo młoda ale prężnie rozwijająca się. Użytkowanie koni pod siodłem wymaga od tych zwierząt pracy wielu partii mięśni, które nie rzadko ulegają róznym kontuzjom. Aby tego uniknąć kontuzji lub po przebytym urazie sprawnie przywrócić konia do pełni zdrowia, wiedza na temat fizjoterapii jest niezbędna dla hodowcy i jeźdźca. A dla uczniów naszej szkoły jest to możliwość dodatkowego kształcenia.
Po ukończeniu szkolenia uczniowie otrzymali certyfikaty. Byli bardzo zadowoleni i oczywiście bogatsi w wiedzę.

inż. Ewa Rajczakowska