W dniach 29 i 30 września na terenie przyległym do Zespołu Szkół Leśnych w Goraju odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkół Leśnych oraz Mistrzostwa Szkół Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Imprezach na Orientację. W tych ostatnich uczestniczyli również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego naszego Zespołu Szkół startujący w kategoriach K-18 i M-18.

Reprezentacja nasza wzięła udział tylko w odbywającym się 30 września biegu mistrzowskim. Pojechaliśmy w mniejszym niż rok temu, osłabionym chorobami składzie, jednak wyniki należy uznać za udane. Pomijając czas pobytu na trasie, który sporo różnił się od czasów uzyskiwanych przez stale uprawiających ten sport uczniów z reprezentacji szkół leśnych z terenu całego kraju, z satysfakcją możemy poinformować, że wszyscy nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani, czyli zaliczyli zgodnie z kolejnością i we właściwym czasie punkty kontrolne oraz ukończyli bieg. Z satysfakcją, ponieważ były przypadki zawodników, w tym także właśnie ze szkół leśnych, których trudny teren gorajskich zalesionych, zakrzaczonych oraz stromych pagórków pokonał, zmuszając do wycofania się z trasy.
Ostatecznie w kategorii K – 18 szkół powiatu pierwsze i drugie miejsce zajęły nasze uczennice kl. II LO Anna Mikulewicz i Laura Grzybowska, natomiast w kategorii M – 18 nasi uczniowie Jakub Adamkiewicz z kl. II LO i Bogusław Spicker z kl. I LO. Gratulujemy!
Dziękujemy również organizatorom zawodów, a w szczególności ich kierownikowi Panu Zygmuntowi Jelińskiemu za ciepłe i przyjazne przyjęcie oraz troskliwą opiekę w czasie imprezy. Wiemy, że nie jesteśmy pełnymi profesjonalistami w tej dziedzinie sportu, ale dzięki takiemu podejściu kto wie… Może się nimi staniemy?