Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2016/2017 zorganizowana została wycieczka do specjalistycznej kliniki dla koni EQUI VET w Buku. Placówka ta jest prowadzona przez doktora Macieja Przewoźnego wraz z zespołem lekarzy weterynarii.

W klinice mieści się zamknięty blok operacyjny z dwoma boksami anestezjologicznymi do bezpiecznego kładzenia i wybudzania koni; trzy pomieszczenia ambulatoryjne, w tym jedno z zapleczem ginekologicznym, apteka i pomieszczenia biurowe. Ponadto jest ponad 40 boksów dla pacjentów a do badań ortopedycznych służy zadaszony, utwardzony plac oraz hala.

Uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem siedziby kliniki jak również uczestniczyć w przeprowadzanych badaniach USG klaczy. Specjalnie dla nas lekarze weterynarii przedstawili prezentację multimedialną dla hodowców dotyczącą rozrodu koni oraz omawiali zdjęcia rentgenowskie. Pokaz zakończył się pytaniami do lekarzy.
Pod wielkim wrażeniem standardu i wielkości szpitala oraz bogatsi w wiedzę nasi podopieczni wrócili do szkoły. Kto wie może w którymś z nich drzemią chęci i predyspozycje do bycia lekarzem weterynarii.