19 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale tegorocznej edycji akcji „Szansa na życie”, kampanii o charakterze prozdrowotnym, zorganizowanej pod patronatem Starostwa Powiatowego.

Atrakcje przygotowane przez nasze koleżanki i kolegów cieszyły się dużą popularnością pośród przedszkolaków. Dzieci zgromadzone na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji miały okazję zmierzyć się z „zawodnikami sumo” i poznać zasady tego sportu. Zainteresowani wojskowością wysłuchali wykładu naszego absolwenta na temat uzbrojenia i umundurowania używanego w rywalizacji ASG oraz spróbowali swoich sił w strzelaniu do celu. Impreza nie mogła być także pozbawiona elementów edukacyjnych, dlatego przedszkolaki zostały przeszkolone w udzielaniu pierwszej pomocy, a towarzyszący im dorośli poznali podstawowe informacje na temat transplantacji organów i tkanek i zostali zachęceni do podpisania oświadczeń woli dotyczących organów.