Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony 14 października, wiele osób wciąż nazywa Dniem Nauczyciela, zawężając znacznie grono jego adresatów. Pamiętajmy jednak, że w 1982 roku święto to zmieniło nazwę na Dzień Edukacji Narodowej, przez co prawo do świętowania zyskali również pozostali pracownicy oświaty.
Nasza społeczność zawsze świętuje w pełnym gronie. Ten dzień w Prywatnym Zespole Szkół to uroczysty apel, w którym uczestniczą uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

Uczniowie przygotowują uroczysty apel, są przemówienia, wręczenia nagród i podziękowania za trud włożony w pracę.
W Tym roku mogliśmy obejrzeć pokaz mody nauczycielskiej, a wcześniej nauczyciele otrzymali drobny upominek z listkiem opisującym cechę obdarowanego . Całą uroczystość towarzyszyły nam słowa Marka Grechuty „Ważnych jest kilka tych chwil…”. Tak, to prawda. Chwile spędzone razem, gratulacje, rozmowy, radość nauczycieli i uczniów to chwile niezapomniane.